AKCIJA
Kordunašice uklonile štetu sa spomenika u Lapovcu
U Lapovcu pokraj Slunja vandali su oskrnavili antifašistički spomenik koji je podignut u čast 50 poginulih boraca Primorsko-goranske brigade. Na središtu spomenika, gdje je iscrtana petokraka, nepoznati počinitelji su taj prefarbali dio i crnom bojom ispisali ustaško slovo “U”.

Članovi i članice Udruge Kordunašica su uklonili štetu sa spomenika u Lapovcu, kao što su već i ranije činili.
Čuvari antifašističke baštine na Kordunu su čak dva puta obnovili ovaj mali spomenik koji je posvećen partizanima iz Gorskog kotara. Spomen-ploča je godinama ležala raskomadana u travi, a ugravirana zvijezda petokraka je nestala.
Udruga Kordunašica redovito brine o ovom i drugim spomenicima koji su na meti vandala.

“Nakon dva obnavljanja teških oštećenja spomenika palim partizanima Primorsko-goranske brigade, dogodilo se i treće koje smo popravili i pokušali vratiti u prijašnje stanje. Čeka nas dodatna radna akcija čišćenja sa željom da se više ovakva i slična zlodjela ne dogode”, poručuju iz Udruge Kordunašica.
MAZ